Новини компанії

Держенергонагляд встановив основні причини аварійності на Бурштинській ТЕС

Державна інспекція енергетичного нагляду за підсумками розслідування технологічних порушень на енергоблоках Бурштинської ТЕС дійшла висновку, що їх основними причинами стали помилкові дії персоналу та неякісний ремонт обладнання.

Як зазначається у повідомленні на сайті Держенергонагляду, фахівці інспекції протягом листопада 2021 року брали участь у роботі комісій з розслідування технологічних порушень на ВП “Бурштинська ТЕС” АТ “ДТЕК Західенерго” через пошкодження обладнання, що привело до відключення в аварійний ремонт енергоблоків Бурштинської ТЕС.

У відомстві уточнили, що ці заходи відбулися відповідно до листа секретаря РНБО від 25 жовтня та після забезпечення представникам інспекції безперешкодного доступу до обладнання Бурштинської ТЕС, після чого було оглянуто обладнання енергоблоків.

За даними інспекції, на 3 грудня складено 11 актів розслідування технологічних порушень на енергоблоках Бурштинської ТЕС, у тому числі за наслідками подій, що відбулися 1, 2, 4, 7, 8, 9, 11 та 13 листопада.

"За результатами роботи комісій встановлено, що основні причини виникнення технологічних порушень на Бурштинській ТЕС пов'язані з помилковими діями персоналу станцій під час експлуатації обладнання та неякісним ремонтом обладнання, що призвело до пошкодження зварних з'єднань та елементів поверхонь нагріву", - наголошується в повідомленні.

Водночас за результатами попередніх повідомлень про технологічні порушення, що сталися на енергоблоках №1 та №8 Бурштинської ТЕС, Держенергонаглядом буде додатково проведено позапланову перевірку, в ході якої, зокрема, перевірятиметься стан системи золошлаковідведення.

Нагадаємо, що Держенергонагляд також проводить позаплановий захід на об'єктах Бурштинської ТЕС (за участю представників ПрАТ “НЕК “Укренерго” та СБУ) з метою з'ясування причин технологічного порушення, яке сталося 28 листопада у зв'язку з відключенням енергоблоку № 7.