Новини компанії

Україна намагається посилювати енергетичну безпеку за підтримки міжнародних партнерів


Російські обстріли енергетичної інфраструктури України продовжуються, спричиняючи значні руйнування та перебої з електропостачанням. Однак, Україна та її міжнародні партнери активно працюють над відновленням енергосистеми та підвищенням її стійкості.

Підтримка США

У відповідь на останні атаки США обіцяють збільшити поставки енергетичного обладнання для відновлення пошкоджених об'єктів та підвищення стійкості енергосистеми. Президент США Джо Байден підкреслив, що росія не досягне успіху у своїх спробах зламати український народ.

Співпраця з ЄС

Європейський Союз також активно підтримує Україну у боротьбі з наслідками російської агресії. Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Послом ЄС в Україні Катаріною Матерновою, під час якої обговорили шляхи зміцнення захисту енергетичних об'єктів, нарощування фінансової підтримки та поглиблення співпраці в рамках програми Ukraine Investment Facility.

Сторони обговорили:

👉 шляхи зміцнення захисту енергетичних об’єктів та забезпечення стабільності енергосистеми в умовах масованих атак;

👉 нарощування фінансової підтримки української інфраструктури передачі електроенергії та розбудови розподіленої генерації;

👉 поглиблення співробітництва в межах створеної Євросоюзом програми Ukraine Investment Facility (UIF);

👉 подвоєння зусиль зі зміцнення української енергетики та відновлення енергобезпеки нашої країни та всієї Європи.

Розвиток "зеленого" водню

Паралельно з відновленням пошкодженої інфраструктури, Україна активно працює над розвитком нових напрямків у енергетиці. Укргідроенерго спільно з німецькими партнерами планує реалізувати пілотний проект з виробництва "зеленого" водню орієнтовною потужністю 10 МВт.

Вже розглядаюьтся питання щодо поточного стану та технічних параметрів проєкту, можливості залучення фінансування для розроблення попереднього техніко-економічного обґрунтування в рамках українсько-німецької співпраці, вимоги європейських законодавчих стандартів з виробництва водню та їх імплементація до українського, стратегічні напрямки Німеччини щодо водневої стратегії.

Цей проект не лише сприятиме розвитку відновлюваної енергетики, але й стане платформою для тестування інноваційних технологій та відкриє нові можливості для української економіки.

Незважаючи на значні виклики, Україна рухається до енергетичної незалежності та створює основу для подальшого розвитку.
2024-08-28 15:52