Новини компанії

Чому зараз на ВДР неможливо здійснювати продаж електроенергії, хоча заборона Міненерго стосується лише РДН?

Всім привіт!
Ми продовжуємо ділитися з вами корисною інформацією про діяльність ринку енергоресурсів. Сьогодні ми пояснимо, чому зараз на ВДР неможливо здійснювати продаж електроенергії, хоча заборона Міненерго стосується лише РДН?

Отже, відповідно до наказу Міністерства енергетики України від 28.02.2022 №94 «Про стабілізацію роботи ринку електричної енергії» тимчасово, починаючи з 02 березня 2022 року та на період дії воєнного стану в Україні, ПрАТ «НЕК «УКРЕНЕРГО» визначає для учасників ринку, які є електропостачальниками та/або трейдерами, максимальний обсяг продажу на ринку «на добу наперед» (РДН) на рівні нуль МВт·год (0 МВт·год).

АТ «Оператор ринку» проінформував учасників ринку, що відповідно до пунктів 2.2.7 та 2.2.8 Правил РДН/ВДР складаючи заявку на продаж електричної енергії на ВДР, учасник РДН/ВДР ураховує, що обсяги електричної енергії, які він планує продати на добу постачання у визначеній торговій зоні, не повинні перевищувати максимальний обсяг продажу на ВДР, що розраховується виходячи з максимального обсягу продажу електричної енергії на РДН (що був наданий ОСП) та обсягів купівлі-продажу електричної енергії за результатами торгів на РДН.

Виходячи з вказаного, в разі, якщо оператор системи передачі надав по учаснику РДН/ВДР максимальний обсяг продажу на РДН 0 (нуль) МВт·год, то на ВДР такий учасник зможе продати лише обсяг, що був куплений ним на РДН.

Сподіваємось, дана інформація була для вас корисною!
Слава Україні!