Новини компанії

Укренерго висловилось на рахунок заяви окупантів про те, що Запорізька АЕС буде працювати на росію

Ви, мабуть, вже чули новину, де віцепрем'єр росії Марат Хуснуллін висловився про мрії москви щодо захопленої окупантами Запорізької АЕС?

“Якщо енергосистема України буде готова приймати та оплачувати, значить, працюватиме на Україну. Не прийматиме – значить, працюватиме на росію», – заявив він.

Російські війська контролюють Запорізьку АЕС – найбільшу атомну станцію Європи – від початку війни.

Тим часом в Укренерго висміяли недолугі спроби москви втрутитися в українську енергосистему.

Зазвичай системний оператор не коментує заяви злочинців, але ця – явно скерована на міжнародну аудиторію, тому чемно нагадаємо громадянам України та європейським партнерам:

  • ЗАЕС знаходиться в українській мережі, під контролем українських спеціалістів.
  • Енергосистема України зараз не має фізичних зв'язків з енергосистемою росії. Тому постачання електроенергії з українських електростанцій в росію наразі фізично неможливе.
  • Будь-яка зміна ситуації на ЗАЕС буде означати акт ядерного тероризму, і ті, хто створить таку загрозу, нестимуть відповідальність за це з усіма наслідками.

Отже, оскільки українська мережа від'єднана від росії та білорусі, російські чиновники можуть обіцяти постачання будь-якої електроенергії хіба що крейсеру «Москва"”, – написав український оператор.

Між тим окупанти планують провести в Енергодарі «референдум» щодо приєднання міста до росії, щоб загарбати Запорізьку АЕС. Про це напередодні повідомила Запорізька ОВА.

«Окупанти отримали вказівку готувати Енергодар до так званого «референдуму». Росіяни хочуть створити інформаційну картинку, нібито мешканці міста атомників виявляють своє бажання приєднатися до росії, а насправді остаточно приєднати Запорізьку АЕС до Росатому, аби знищити енергетичну систему України», – йдеться у повідомленні.

Запорізьку АЕС перевели на мінімальний рівень потужності через пошкодження високовольтної лінії.