Новини компанії

Єврокомісія запрошує міста України до Ініціативи "Виклики розумних міст"

Європейська комісія прагне включити українські міста до Ініціативи "Виклики розумних міст", що підтримує міста задля інтелектуального, "зеленого" та соціально відповідального відновлення.

"Ми хочемо масштабувати обсяг Ініціативи "Виклик розумних міст" і прагнемо включити до неї українські міста, які бажають долучитися. Для цього ми готові надати інструменти, що допоможуть прискорити "зелений" та цифровий перехід. Це, в свою чергу, забезпечить шлях до декарбонізації", – розповів Губерт Ґембс, заступник генерального директора Генерального директорату з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та малого та середнього бізнесу Європейської комісії під час презентації української версії порадника "Місцеві зелені курси. План дій".

Він додав, що Єврокомісія також пропонує в Ініціативі "Виклик розумних міст" новий статус – міста-спостерігача. Таким чином, громади зможуть ознайомитися з інструментами для реалізації Місцевих "зелених" курсів та досвідом інших європейських міст, які їх впроваджують.

За словами представника Європейської комісії, це полегшить вступ України до ЄС та допоможе досягти цілі нульових викидів. Своєю чергою українські громадяни також зможуть взяти участь у "Виклику розумних міст" у ролі спостерігачів.

Губерт Ґембс зазначив, що, незважаючи на війну, Україна продовжує демонструвати стійкість та прагнення до більш безпечного, "зеленого" і стабільного майбутнього. І саме пріоритети Європейського "зеленого" курсу (ЄЗК) можуть слугувати орієнтирами для подальших дій.

Подавати заявку на статус спостерігача можуть міста з населенням від 50 тис. мешканців, які мотивовані взяти участь у процесі переходу і дізнатися більше про Місцеві зелені курси.

Заявку має подати орган місцевого самоврядування або міська рада.

Ініціатива Єврокомісії "Виклик розумних міст" передбачає, що європейські міста, які приєдналися до Ініціативи, та їх місцеві екосистеми стануть рушіями відновлення місцевих економік, створять нові робочі місця та збільшать добробут мешканців. Такі міста повинні мати план дій, спрямований на прискорення і розширення "зеленого" переходу міст, і націлений просувати Європейський "зелений" курс.

Нині понад 180 європейських міст вже працюють над впровадженням локальних "зелених курсів", а другому етапі Єврокомісія планує підтримати ще 80.