Новини компанії

"Нафтогаз" у лютому почне закуповувати газ на наступну зиму - Шмигаль

З партнерами також ведуться переговори щодо альтернативних імпортних поставок газу на випадок низького чи відсутнього транзиту у лютому-березні.

НАК "Нафтогаз України" з наступного місяця почне планову закупівлю газу в українські сховища на наступний сезон. Про це сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі ток-шоу "Свобода слова" на ICTV.

"Ми проходимо напружено, але спокійно цей опалювальний сезон. Нам вистачає ресурсів. "Нафтогаз" з наступного місяця почне планову закупівлю газу в українські сховища на наступний сезон. Обсяги уточнюються. Ми вважаємо, що спокійно пройдемо і наступний опалювальний сезон", - розповів Шмигаль.

На запитання чи зможе Україна фізично з наступного місяця здійснювати імпорт газу, якщо "Газпром" не бронює додаткові потужності для транзиту, Шмигаль запевнив, що є "план Б".
"У нас є план "Б". По-перше, ми цього року маємо намір, і не просто намір, а підтверджені цифри щодо українського видобутку газу, а також ведемо переговори з партнерами щодо альтернативних імпортних поставок газу. У різних випадках, ми будемо діяти у різний спосіб. Всі плани прописані", - додав Шмигаль.

Заступник керівника Офісу президента України Ростислав Шурма додав, що наявних запасів газу достатньо, щоб завершити опалювальний сезон.

"По динаміці споживання, ми бачимо, що навіть наявних запасів в наших підземних сховищах є достатньо для сталого проведення й закінчення опалювального сезону, щоб задовольнити потреби усіх без виключення споживачів газу", - висловив думку Шурма.

Нагадаємо, запаси газу у підземних сховищах із початку опалювального сезону знизились на 36% - до 11,9 млрд кубометрів. При цьому, нерезиденти скоротили запаси у понад вісім разів - до 300 млн кубів із 2,45 млрд. 

Відбір газу 1-23 січня на 14,3% нижчий, ніж за аналогічний період минулого року (2 млрд куб. м). Максимальний добовий відбір з початку січня цього року становив 91,9 млн куб. м (13 січня), мінімальний - 51,8 млн куб. м (6 січня). Близько 4,7 млрд кубів із загального обсягу - так званий "буферний газ" - технічна подушка, яка дозволяє забезпечувати закачування та відбір.