Новини компанії

Ціна газу у Європі досягла 1550 доларів/тис. куб м на тлі слабкої вітрогенерації та наближення холодів

Спотова ціна газу в Європі з відкриттям торгів у середу продовжила зростання на тлі слабкого вкладу альтернативних джерел енергії, збільшення цін на конкуруючих ринках та суворішого, ніж раніше очікувалося, прогнозу погоди в регіоні.

У середу вранці ціна найближчого (січневого) ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures досягла 132,995 євро за МВт.год, тобто 1550 доларів за тисячу кубометрів. У листопаді контракт "на день уперед" торгувався на TTF у середньому по 945 доларів, у грудні - 1182 доларів за тисячу кубометрів. З початку року середнє значення контракту сягнуло 518 доларів.

У Європі сильно знизилося виробництво електроенергії з відновлюваних джерел. У понеділок внесок вітрової генерації у вироблення електроенергії в Європі склав лише 10,1%, у вівторок ще менше - лише 9,9% (при середньому значенні 15,6% на тижні з 6-12 грудня).

Оновлений прогноз погоди обіцяє на початку наступного тижня зниження температури та її нижчі значення, ніж очікувалося раніше. У середньому груднева температура повітря у Європі у грудні 2021 року складається на рівні на 1,5-2 градуси нижче, ніж роком раніше (тоді показник був на рівні середніх значень за останні 10 років).

Поточний рівень запасів газу в підземних сховищах Європи досяг позначки 61,9% від їх максимальної місткості (дані на ранок понеділка) - це на 16,8 процентних пунктів нижче за середнє значення за останні п'ять років.

На європейське ралі не могли не відповісти азійські газові індекси - минулої ночі продовжив зростання азійський ЗПГ-індекс Platts JKM: лютневий контракт додав одразу 42 доларів і перевищив 1500 доларів за тисячу кубів.