Перші два місяці опалювального сезону в Україні пройшли стабільно і спокійно, констатував прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Про це він повідомив під час засідання уряду в середу, повідомляє "Українська енергетика".
"Два місяці пройшло від початку опалювального сезону. Можу сказати, що все пройшло стабільно і спокійно. До початку опалювального сезону "Нафтогаз" закачав до підземних сховищ 18,6 млрд кубометрів газу. Станом на середину грудня, у сховищах більше 15 млрд кубометрів газу. Цього більш ніж достатньо, щоб забезпечити блакитним паливом і людей, і комунальні заклади, і промислових споживачів", - наголосив прем'єр-міністр.
Шмигаль додав, що вдосталь буде і вугілля: за прогнозами Міністерства енергетики, у грудні очікується близько 2 млн тонн українського та імпортного вугілля.
"З початку опалювального сезону активізовано роботу для збільшення видобутку українського вугілля. Для стабільності роботи вугільної галузі необхідно зробити так, щоб у наших шахтарів не було жодної копійки заборгованості по заробітній платі", - відзначив прем'єр-міністр.
Шмигаль також констатував, що від початку опалювального сезону жодних віялових відключень споживачів, тобто відключень пов’язаних із заходами для примусового зниження споживання, не відбувалося.
"Графіки обмеження потужності та аварійного відключення не застосовувалися. Це офіційне повідомлення "Укренерго", і лише "Укренерго" може застосовувати такі обмеження. Кількагодинні відключення, які можуть відбуватись у тому чи іншому місті, це невідкладні ремонтні роботи на лініях електропередач, про які попереджають заздалегідь. Або аварійні ситуації, пов’язані з погодними умовами. Осінньо-зимовий період проходить стабільно, енергоресурсів у нас достатньо, а тарифи для населення, як ми і обіцяли, зростати не будуть", - підсумував прем'єр-міністр.
Нагадаємо, за даними Energy Map, cтаном на 12 грудня загальні запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ складали 548,2 тис. тонн. Порівняно з попереднім тижнем, запаси газового вугілля збільшилися на 29% - до 277,4 тис. тонн, антрациту зменшилися на 9% - до 297,5 тис. тонн. При цьому, на 12 грудня 2020 року запасів на складах ТЕС та ТЕЦ вугілля було в 2,6 рази більше (1448,4 тис. тонн).
Запаси газу в українських сховищах зменшились на 3% - до 15,2 млрд куб. м. Відбір становив 473,2 млн куб. м, що на 4% більше за показник поререднього тижня (454,02 млн куб. м). За даними "Укртрансгазу", станом на 12 грудня 2021 року структура наявних у сховищах запасів була така: 91% газу належало резидентам в "основному складі", 6% - нерезидентам, які зберігають газу у “митному складі”, 3% - резидентам, які зберігають газу в “митному складі”.