Новини компанії

Чи підвищить уряд тариф на електроенергію для населення вдвічі?

​​НКРЕКП запропонувала уряду вдвічі підвищити тариф на електроенергію для населення!

Комісія запропонувала встановити єдиний тариф без диверсифікації обсягів споживання. Про це йдеться у листі тимчасово виконуючого обов’язки голови НКРЕКП Руслана Кайдаша на адресу Міненерго, повідомляє джерело.

У документі зазначається, що підвищення тарифу з 1 червня – це лише перший етап “корекції цін”.

“НКРЕКП надає пропозиції про внесення змін до положення про спецобов’язання щодо забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів (ПСО) з 1 червня 2023 року з впровадженням першого етапу корекції цін на електроенергію із застосуванням єдиної ціни без диверсифікації за обсягом споживання на рівні 2,88 грн/кВт-год з НДС“, – йдеться у листі.

Як наголошується, запровадження таких змін дасть змогу поліпшити фінансові показники НАЕК "Енергоатом" і ПрАТ "Укргідроенерго" (основні виконавці ПСО, коштом яких покривається різниця в ринковій ціні е/е, що становить нині близько 6 грн/кВт-год, і тарифах для населення - ЕР) і наблизити механізм ПСО до збалансованого стану.

Водночас також зазначено, що єдиним дієвим способом стабілізації механізму ПСО залишається поступове приведення цін до ринкового рівня.

НКРЕКП зазначила, що стосовно зазначених пропозицій про внесення змін до положення щодо ПСО з 1 червня 2023 року проведено консультації з Секретаріатом Енергетичного співтовариства.

Як зазначає джерело Енергореформи в уряді, Кабмін розглядатиме цю пропозицію, і, найімовірніше, підтримає її на своєму засіданні найближчими днями.

Як повідомлялося, тариф для населення становить 1,44 грн/кВт-год за умови місячного споживання 250 кВт-год і 1,68 грн/кВт-год (з ПДВ) за умови споживання обсягів, що перевищують цей показник.