Новини компанії

Десять країн ЄС наполягають на включенні атомної енергетики в «зелену» таксономію

Представники урядів 10 країн-членів Європейського союзу підготували спільну заяву на підтримку атомної енергетики, наполягаючи на її включення до «зеленої» таксономії ЄС - класифікації стійких видів діяльності для інвесторів, повідомляє портал Green Deal.

У спільній колонці, поширеною багатьма європейськими ЗМІ, в тому числі французької Le Figaro, вказується, що атомна енергія вносить істотний внесок в енергонезалежність і захищає європейських споживачів від волатильності цін на енергоресурси в контексті «сильно збільшених тарифів на природний газ».

Автори відзначають, що Європі «вкрай необхідно, щоб атомна енергія була включена в «зелену» таксономію ЄС до кінця поточного року». Це дозволить залучити «зелене» фінансування і дати конкурентну перевагу визнаним секторам.

Колонка була підготовлена представниками Франції, Румунії, Чехії, Фінляндії, Словаччини, Хорватії, Словенії, Болгарії, Польщі та Угорщини.

Раніше французький міністр економіки Бруно Ле Мер (один з авторів колонки) заявив, що Європа не досягне вуглецевої нейтральності до 2050 року без атомної енергетики.

«Ми знаходимося на шляху до того, щоб атомна енергетика була визнана в Європі як джерело енергії без викидів CO2, що має право на «зелене» фінансування», - сказав Ле Мер в інтерв'ю німецькій газеті Funke Mediengruppe.

При цьому, як відомо, питання визнання атомної енергетики стійкою і її включення в «зелену» таксономію викликає розбіжності між країнами-членами ЄС. Головними опонентами атомної енергетики є Німеччина та Австрія поряд з природоохоронними організаціями, які наголошують на небезпеці такої технології електрогенерації.

У квітні цього року Євросоюз представив першу частину класифікації сталого фінансування, так звану «зелену» таксономію. Вона являє собою список видів економічної діяльності, що відносяться до «зелених» і стійких. Європейська комісія відклала рішення про те, чи слід відносити атомні електростанції та електростанції, що працюють на природному газі, до стійких інвестпроєктів відповідно до правил «зеленої» таксономії.