Новини компанії

Єдина ціна на період надзвичайної ситуації в ОЕС України

Сьогодні, 02.12.2022, на черговому засідання НКРЕКП були внесені зміни до постанови НКРЕКП від 25 лютого 2022 року № 332 в частині надання настанов для НЕК «Укренерго» на період дії надзвичайного стану.

Важливим для учасників ринку є визначення єдиної ціни для розрахунків за небаланси та балансуючу енергію.

Так, дана єдина ціна визначається для кожного розрахункового періоду як середнє арифметичне значення погодинних середньоарифметичних значень для аналогічних розрахункових періодів маржинальної ціни балансуючої енергії на завантаження та маржинальної ціни балансуючої енергії на розвантаження, що містяться у платіжних документах, виставлених ОСП (у ролі АР) ППБ за три останні декади, що передували декаді, у якій настала надзвичайна ситуація в ОЕС України.

Слід зазначити, що наразі відсутні у відкритому доступі дані про маржинальні ціни балансуючого ринку за 2-гу декаду листопада. Тому моделювання і розрахунок єдиної ціни, що склалася б у період надзвичайного стану 23-24 листопада 2022 року станом на сьогодні неможливий.

Проте, як зазначили представники НКРЕКП, ця ціна не сильно відрізняється від середньозваженої ціни РДН. Більш точні дані може надати лише НЕК «Укренерго». 

Чекаємо на додаткові роз’яснення від НКРЕКП та слідкуємо за ситуацією.