Новини компанії

Аварійне відключення блоків Бурштинської ТЕС

27-го листопада енергетичній компанії “Укренерго” довелося запросити аварійну допомогу у MAVIR (угорський оператор системи передачі) для уникнення аварійного відключення споживачів острову Бурштинської теплоелектростанції. На енергетичному острові через ремонт енергетичного блоку та аварійну зупинку двох енергоблоків виник дефіцит потужності.


Щоб компенсувати втрачену генерацію, у компанії “Укренерго” перевели на острів блок № 12 Бурштинської теплоелектростанції, який до цього приймав участь у покритті навантаження основної частки енергосистеми України. Інші резервні потужності були відсутні.


Вичерпавши власні ресурси, компанія “Укренерго” звернулась до угорської компанії MAVIR за аварійною допомогою, щоб уникнути порушень перетоку електроенергії, запобігти аварійному відключенню та забезпечити операційну безпеку на енергоострові.


MAVIR активувала аварійну допомогу в два етапи, обсягом 150 МВт та 100 МВт. Обсяг постачання для України склав 1050 МВт*год. Дані дії відповідають принципам спільної роботи в енергетичному об’єднанні європейських держав (ENTSO-E).


Аварійна взаємодопомога MAVIR та “Укренерго” закріплена у договорі, підписаним між компаніями у серпні цього року.