“У січні-лютому цього року були складнощі в енергосистемі та “Центренерго” систему врятувало. Ми перейшли на роботу з вугілля, якого не було, на газ, і завдяки цьому згенерували достатньо електроенергії, щоб підтримувати стабільну потужність у системі пікового навантаження. Саме це за потреби ми готові зробити зараз”, - сказав Кудін.
“Якщо так станеться, що на коротких проміжках часу нам не вистачить вугілля, ми перейдемо на газ. Відповідно Україна буде з електроенергією”, - додав голова наглядової ради “Центренерго”.
За його словами, газу у НАК "Нафтогаз", який сьогодні є єдиним постачальником для генкомпанії, достатньо, а рішення про перехід на альтернативне вугілля може бути ухвалене на рівні Ради національної безпеки та оборони (РНБО).
“Якщо країні потрібно балансувати енергосистему, то, так само як це було минулого разу, пройде нарада на рівні РНБО та буде рішення переходити на альтернативне паливо. Газ у НАК є, ми з ними у регулярному контакті. НАК добре розуміє, що якщо системі потрібно, то доведеться постачати газ для енергетики”, — пояснив Кудін.
При цьому він зазначив, що "Центренерго" вже цього місяця розраховує сплатити борг перед НАКом на суму близько 900 млн грн за газ, використаний компанією ще на початку року. “Контракт у “Центренерго” щодо газу лише з НАК. Раніше було по-різному. Компанія винна ще за той газ, який ми спожили у січні-лютому. Ми плануємо цей борг сплатити у листопаді. Там майже 900 млн грн”, - зазначив він.
За його словами, сплатити цей борг "Центренерго" планує коштом передоплати за реалізовану електроенергію. "У такому разі ми знатимемо, що готові до будь-яких форс-мажорів", - підкреслив він.
Водночас, за його словами, загалом генеруюча компанія розраховує, що їй вдасться пройти осінньо-зимовий на вугіллі. “У нас у рамках підготовленого плану дефіцит не має виникнути. Ми розраховуємо повністю збалансуватися вугіллям”, - сказав Кудін, додавши.
На цей час більшість енергоблоків ТЕС "Центренерго" не працюють через відсутність вугілля. Водночас компанія стикається з проблемами при закупівлі вугілля з огляду на його дефіцит на світових ринках.