Новини компанії

Гігантські пневматичні акумулятори енергії 1 ГВт/10 ГВт*год побудують в Каліфорнії

Канадська компанія Hydrostor Inc. оголосила 29 квітня про розробку проектів по зберіганню енергії потужністю 1000 МВт і ємністю 10000 МВт*год в Каліфорнії (США), регулюючі органи якої визначили потребу в 1600 МВт потужності накопичувачів до 2026 року, повідомляють Elektrovesti.


У заяві компанії йдеться, що вона активно працює над двома великими проектами пневматичних систем накопичення енергії (англ. Compressed air energy storage, CAES) по 500 МВт / 5000 МВт*год кожен, інвестиції в які складуть більше 1,5 мільярда доларів США. Один з них розробляється в південному окрузі Керн, а інший розташований в Центральній Каліфорнії.


Слід визнати, що такі обсяги зберігання енергії більше характерні для ГАЕС, ніж для інших видів накопичувачів енергії, які сьогодні діють або будуються. Втім, великі батареї теж вже в планах.

Hydrostor підкреслює, що роботи початкової стадії проекту вже ведуться. Мова йде про мережевому підключенні, інженерних роботах і отриманні дозволів.


У всіх проектах буде використовуватися технологія Advanced Compressed Air Energy Storage (A-CAES), яка забезпечує видачу енергії і потужності протягом від 8 до 12 годин. Цим пропозиція компанії радикально відрізняється від самого «популярного» сьогодні типу систем накопичення енергії на основі літій-іонних батарей, які, як правило, покликані задовольняти потреби протягом однієї-чотирьох годин.


«Довготривале зберігання необхідно для декарбонізації енергосистеми Каліфорнії і інтеграції відновлюваних джерел енергії, які вже побудовані в штаті», - зазначає генеральний директор Кертіс Ван Валлегем.


Портфель проектів Hydrostor включає накопичувачі в США, Канаді, Чилі та Австралії. Їх загальний обсяг перевищує 2000 МВт/20000 МВт, заявляє компанія.