Новини компанії

Ситуація на ринку е/е загрожує енергетичній безпеці країни - "Центренерго"

Компанія вважає необхідним втручання НКРЕКП для вироблення сценарію виходу з кризової ситуації на енергоринку України.

Компания "Центренерго" вважає ситуацію на ринку електричної енергії критичною і такою, що ставить під загрозу енергетичну безпеку країни та призводить до фінансової нестабільності генеруючих компаній й несприятливого інвестиційного клімату.Таку позицію компанії висловив член дирекції та директор з енерготрейдингу "Центренерго" Володимир Галущак, повідомляє портал ExPro.

"У розпал осінньо-зимового періоду з кінця січня спостерігається суттєве падіння ціни на всіх сегментах ринку електричної енергії, а насамперед, на РДН, що є ціновим індикативом для інших сегментів ринку. Стан ринку електричної енергії в Україна наближається до критичного. Незважаючи на впровадження в липні 2019 року оптового ринку електричної енергії, віддається перевага ручному управлінню, встановлені та діють численні регуляторні обмеження за цінами та правилами торгівлі на різних ринкових сегментах, зберігається можливість імпорту електроенергії з країн, що не є членами Енергетичного Співтовариства", - навів факти Галущак.

В компанії вважають, що для виходу із кризової ситуації необхідно обмежити продаж для трейдерів та постачальників на ринку "на добу наперед" (РДН), імпортувати електроенергію з Білорусі тільки за необхідності, розслідувати діяльність основних гравців на ринку, розробити механізм компенсації різниці між собівартістю реалізації електроенергії з АЕС та з теплової генерації.

Раніше Міністерство енергетики звернулося до парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП з пропозицією внести в закон "Про ринок електричної енергії" обмеження продажу електроенергії постачальниками та трейдерами на РДН на рівні 10% законтрактованих обсягів на ринку двосторонніх договорів. Міненерго, зокрема,пропонує продовжити зобов'язання виробників всіх форм власності торгувати на ринку двосторонніх договорів виключно на електронних аукціонах до 1 квітня 2023 року.