Новини компанії

Україна і США підписали заяву про діалог у сфері енергетики та клімату

Міністри енергетики України та США Герман Галущенко і Дженніфер Гренхолм підписали спільну заяву про стратегічний діалог у сфері енергетики та клімату, повідомив президент України Володимир Зеленський.

Між Україною і США розпочато стратегічний діалог у сфері енергетики та клімату. Відповідну спільну заяву підписали міністр енергетики України Герман Галущенко і міністр енергетики Дженніфер Гренхолм ", - написав Зеленський в Twitter 31 серпня.

Як повідомляється на сайті глави держави, документ передбачає посилення двосторонньої взаємодії в питаннях поліпшення належного корпоративного управління на державних підприємствах енергетичного сектора України, зокрема, шляхом залучення міжнародних незалежних наглядових рад.

"Заява також фіксує готовність США допомагати Україні в питаннях розвитку більш конкурентоспроможних і прозорих енергетичних ринків, декарбонізації економіки та забезпечення енергетичної безпеки та експортного потенціалу держави шляхом розробки та впровадження комплексного плану енергетичного сектора, який передбачає взаємовигідну співпрацю у сферах ядерної енергетики, сонячної та вітрової енергії, водню, накопичення енергії, уловлювання, використання і зберігання вуглецю, кібер і фізичної безпеки, а також інших технологій ", - йдеться в повідомленні.

Заява підписана в присутності президента України Володимира Зеленського, який знаходиться в США з робочим візитом.

Зі свого боку глава Міненерго Герман Галущенко зазначив, що стратегічний діалог з питань енергетики та клімату з американськими партнерами є ключовим інструментом постійної співпраці в енергетиці між США та Україною.

"У нас є спільні цілі, серед яких декарбонізація енергетичної галузі та досягнення високого рівня енергетичної безпеки та стабільності Східної Європи", - роз'яснив міністр, слова якого цитує пресслужба.

За його словами, є спільне бачення з секретарем Гренхолм: кліматичні цілі, скорочення викидів - у фокусі розвитку енергетичної галузі.

"Україна починає реалізацію проєкту декарбонізації енергетики, і мені було важливо - і вкрай приємно - почути про підтримку цього проєкту від наших партнерів з міністерства енергетики США", - зазначив міністр.