Новини компанії

Вітроенергетика може стати головною у нарощуванні частки електроенергії з ВДЕ в Україні

Міненерго України вважає, що вітрова енергетика може зіграти ключову роль в нарощуванні частки електроенергії, виробленої з ВДЕ, з нинішніх 12,4% до 25% до 2030 року.


Про це заявив заступник міністра енергетики Юрій Бойко в ході міжнародної конференції УВЕА «Вітроенергетика України від« зеленого »тарифу до ринкових умов», повідомила Kosatka.Media.


«Міненерго бачить можливість досягнення стратегічних показників розвитку галузі шляхом нереалізованого потенціалу розвитку вітрової та біоенергетики. При цьому саме вітроенергетика може зіграти ключову роль, враховуючи зниження вартості технологій, підвищення коефіцієнта використання встановленої потужності турбін, значний вітроенергетичний потенціал, наявність вільних площ, а також більш цікавий з точки зору енергосистеми профіль генерації - збільшення обсягів виробництва ВЕС саме в осінньо-зимовий період, коли потреба в е/е виростає», - сказав Бойко.


Він нагадав, що ВДЕ в Україні розвивалися з випередженням графіка. Згідно з чинною енергетичної стратегії, у 2035 році частка виробленої з ВДЕ е/е повинна становити не менше 25%, водночас у 2030 році тільки 13%. При цьому вже за 2020 рік частка ВДЕ в генерації е/е склала 12,4%, так що план на 20-30 рік у 13% буде гарантовано перевиконано вже за підсумками 2021 року.


На початку березня Кабмін пересунув мета досягти частки ВДЕ в генерації у 25% на 20-30 рік (це зазначено в Національній економічній стратегії 2030).


Зараз встановлена потужність ВДЕ в Україні становить 8,4 ГВт, з яких 1,2 ГВт - вітроелектростанції. При цьому, якщо виходити з Національного плану дій з розвитку ВДЕ до 2020 року, в частині СЕС показники плану були перевиконані майже в 3 рази, при цьому за іншими технологіями відбулося суттєве недовиконання плану, зокрема, за вітром - майже у 2 рази.

2021-05-28 13:22