Новини компанії

17 грудня імпорт е\е з Білорусі після п'ятиденного провалу зросте у кілька разів

Імпорт електроенергії з Білорусі на 17 грудня може збільшитись до 870 МВт після п'ятиденного провалу, свідчать оновлені дані на сайті ENTSO-E. Згідно з інформацією на сайті, на п'ятницю планується постачання до 870 МВт на всі години доби, що майже відповідає максимальній потужності перетину з цього напрямку - 900 МВт.

Таким чином, імпорт повернеться на той рівень, на якому він здійснювався останнім часом до різкого падіння на 60 МВт із 12 грудня та незначного зростання до 100 МВт 16 грудня.
До цього всі дні грудня електроенергія з Білорусі надходила потужністю від 398 до 900 МВт в залежності від часу доби.

690 МВт потужності перетину Білорусь-Україна на добовому аукціоні НЕК "Укренерго" на 17 грудня викупило ТОВ "Трейденергоресурс", ще 150 МВт - ТОВ "Електро Ком'юніті", яке раніше купило 60 МВт для імпорту на весь місяць. 

Падіння обсягів імпорту голова енергокомітету Верховної Ради Андрій Герус пояснив його призупиненням з боку ТОВ “ТЕТ груп”, яке здійснює постачання через дубайського посередника Vector Energy.

Те, що викуплений на місяць ресурс (максимальна потужність перерізу 900 МВт) було виставлено на добовий аукціон, може свідчити про відмову постачальника від раніше заброньованої потужності.

Згідно з інформацією з відкритих джерел, у листопаді 2019 року зареєстровано ТОВ "Трейденергоресурс", яке є постачальником е/е для непобутових споживачів в Україні. Його засновником є ​​компанія "Вектор Енерджі Інновейшн FZCO", зареєстрована в Об'єднаних Арабських Еміратах.