Новини компанії

Законопроєкт про систему накопичення енергії зареєстрований у Раді

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №5436 про внесення змін до законів України щодо питання впровадження накопичувачів енергії, свідчать дані на сайті Ради.


Згідно з оприлюдненою інформацією, його авторами є представники різних фракцій, багато з яких входять також до парламентського енергокомітету, зокрема перший заступник голови комітету Олексій Кучеренко (фракція "Батьківщина"), позафракційна Вікторія Гриб і представник "Європейської солідарності" Михайло Бондар. Під проєкт закону підписався ще один представник "євросолідарності" Олексій Гончаренко, який є також співголовою депутатського об'єднання "Чиста енергія - здорове навколишнє середовище", повідомляє Elektrovesti.


Текст законопроєкту на сайті поки відсутній.


Зі свого боку, профільне об'єднання "Перша енергетична асоціація України" (ПЕАУ) в середу розмістила у своєму Facebook лист, адресований прем'єр-міністру України Денису Шмигаль, із закликом вжити термінових заходів щодо нормативного врегулювання роботи системи накопичення енергії (СНЕ).


У ньому наголошується, що впровадження СНЕ вимагає масштабних інвестицій, необхідною умовою залучення яких є створення нормативного поля їх роботи на ринку, зокрема внесення змін до Кодексу системи передачі й Правила ринку, які затверджуються регулятором - Нацкомісією, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП).


"Тим не менше на даний момент розробка таких змін не проведена і, за наявною інформацією, навіть не починалася", - стверджує ПЕАУ.