Загрузка...

Блог

Меморандум між інвесторами та виробниками з відновлюваних джерел

Ольга Буславець, тимчасово виконуюча обов’язки міністра енергетики та захисту довкілля, повідомила, що схвалено проект Меморандуму про порозуміння між інвесторами та виробниками електроенергії з відновлюваних джерел.

У Міністерстві енергетики та захисту довкілля досягли компромісу, врахувавши інтереси і держави, і інвесторів, і споживачів. Напрацювання викладені у проекті Меморандуму.

Під час переговорів основною метою було зниження “зеленого” тарифу, зупинення неконтрольованого збільшення встановленої потужності сонячних електростанцій, посилення відповідальності за небаланси електроенергії через виробників з відновлюваних джерел, мінімізація ймовірності судових позовів від інвесторів.

У проекті Меморандуму передбачається зменшення “зеленого” тарифу для сонячних електростанцій на 15%, для вітрових — на 7.5%.

У документі передбачене призупинення будівництва нових сонячних електростанцій і обмеження будівництва вітрових електростанцій після закінчення розпочатих проектів. Законопроект, який імплементує досягнуті домовленості, внесуть у Верховну Раду України найближчим часом.

Практично всі основні положення Меморандуму узгоджені з інвесторами.

Коментувати