Загрузка...

Блог

Енергетичне партнерство України та Німеччини

26-го серпня федеральний міністр енергетики та економіки федеративної республіки Німеччина Петер Альтмаєр і виконуюча обов’язки міністра енергетики України Ольга Буславець підписали меморандум про співпрацю України та Німеччини в енергетичному секторі.

Мета підписання меморандуму — створення і вдосконалення стійкої енергетичної інфраструктури.

Україна імпортує 38% енергетичних носіїв і опирається переважно на викопні види палива, які впливають на клімат. Виробництво електроенергії є досить дорогим, негативно впливаючи на економіку та ціни для населення. Для України актуально використовувати в більшій мірі відновлювані джерела енергії, для досягнення цього потрібно підвищувати енергоефективність і побудувати сучасну енергетичну систему, і тут будуть корисними досвід і технічна підтримка Німеччини.

Згідно меморандуму Німеччина та Україна підсилять співпрацю для інтеграції енергоринку України з європейською ENTSO-E, підвищать енергетичну безпеку, декарбонізують економіку, обміняються технологічними інноваціями, реалізують проекти у зеленій енергетиці, оцифрують енергетичну інфраструктуру і створять сучасну енергосистему.

Ольга Буславець вважає, що підписання меморандуму — важливий крок із реформування і трансформації енергетичного сектору.

Німецький уряд вже багато років активно співпрацює з Україною над двосторонніми проектами. Основні напрямки — покращення енергетичної ефективності будівель, модернізація енергетичного сектору, розширення використання відновлюваних джерел, зменшення вуглецевих викидів.


Коментувати