Загрузка...

Блог

Позов “Укренерго” проти Росії

Компанія “Укренерго” подала до Арбітражного суду позов проти Росії на 527 млн євро. Предмет позову — незаконне захоплення Росією на території Криму об’єктів інфраструктури(магістральні та інші об’єкти), які належать “Укренерго”. Компанія вимагає виплатити 527 млн 530 тис євро компенсації, враховуючи відсотки.

Арбітраж проти Росії ініціювали через порушення Російською Федерацією угоди про взаємний захист інвестицій і заохочення. Частина позовних вимог — вимога компенсувати завдані збитки та порушення Росією свого зобов’язання безумовно захищати інвестиції.

27-го березня 2020 р. сформували арбітражний трибунал. Склад трибуналу: Д. Брайн Кінг (арбітр від “Укренерго”), Лоуренс Коллінз (головуючий), Габріель Боттіні (арбітр від Росії). Арбітраж проходить у Парижі згідно регламенту.

Компанію “Укренерго” представляє швейцарська юридична фірма Lavive, у якої є значний міжнародний досвід у сфері гірничої промисловості та енергетики.

До анексії на території автономної республіки Крим діяв відокремлений підрозділ “Укренерго”. У Криму також працювали оздоровчий комплекс та пансіонат для працівників енергетики, і виробниче енергетичне підприємство.


Коментувати