Загрузка...

Блог

Рекордна кількість ТЕС на аварійному ремонті

Чому ТЕС не підготувались до підвищеного виробництва електроенергії, знаючи про зміщений на зиму графік ремонтів АЕС?

Володимир Кудрицький, голова правління ПрАТ "НЕК "Укренерго", в ефірі "Свободи слова" повідомив, що протягом 2021 року рекордна кількість блоків ТЕС вийшли в аварійний ремонт.

Також він зазначив: «У нас історично рекордно низькі запаси вугілля на складах. При цьому, у 2021 році зафіксовано рекорд з кількості теплових електростанцій, що виведені в аварійний ремонт. Аварійний ремонт означає, що ці блоки були справні та доступні. І тут раптом, коли диспетчер віддає команду на включення, бо йому треба збалансувати систему, ці енергоблоки виявляються несправними».

За словами Володимира Кудрицького, у пікові години навантаження кількість таких аварійних енергоблоків досягала 20, а недоотримана з них потужність становила 5,5 - 6,5 ГВт. Це дуже багато і є історичним рекордом.

Також він додав, що з наступного тижня (15-го лютого) вийде з ремонтів один з енергоблоків АЕС — ХАЕС-2.

При цьому, керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін повідомив, що задля підтримки теплової генерації, яка опинилася у кризі, та щоб не допустити колапсу Об’єднаної енергосистеми України, Енергоатом оптимізує власну ремонтну програму. Саме цієї миті тривають пускові роботи на 2-му енергоблоці Хмельницької атомної станції, який до кінця поточного тижня буде підключено до ОЕС України.

«Ремонтні роботи на цьому енергоблоці ми скоротили майже на місяць. Це додасть ще 1000 МВт до енергосистеми, – запевнив пан Котін. – Сподіваємося, що це вирішить всі питання, що виникли з нестачею електроенергії в країні».


Коментувати