Загрузка...

Блог

Концентрація CO2 перевищує об’єми, які можуть споживати рослини.

Викиди вуглекислого газу від спалювання вугілля, нафти й природного газу для транспорту й електроенергії набагато перевищують те, що можуть споживати рослини

Рівень вуглекислого газу в повітрі на 50% перевищує часи доіндустріальної епохи, а середній темп приросту CO2 швидший, ніж будь-коли. Про це повідомляє Українська Енергетика з посиланням на Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA).

"Національне управління океанічних і атмосферних досліджень заявило, що середній рівень вуглекислого газу в травні становив 419,13 частини на мільйон. Це на 1,82 частини на мільйон вище, ніж в травні 2020 року, і на 50% вище, ніж стабільний доіндустріальний рівень у 280 частин на мільйон", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що промислові викиди вуглекислого газу набагато перевищують те, що можуть споживати рослини.

"Рівень вуглекислого газу досягає піку кожного травня незадовго до цвітіння рослин в Північній півкулі, що поглинають частину цього вуглекислого газу. Однак відстрочка є тимчасовою, оскільки викиди вуглекислого газу від спалювання вугілля, нафти й природного газу для транспорту й електроенергії набагато перевищують те, що можуть споживати рослини, що щорічно підвищує рівень викидів парникових газів до нових рекордів", - йдеться в дослідженні.

Зазначається, що пандемія уповільнила транспорт, подорожі та іншу діяльність приблизно на 7%.

"Але цього було замало, щоб суттєво змінити ситуацію. Діоксид вуглецю може залишатися в повітрі протягом 1000 років і більше", - наголошують науковці.

Наголошуэться, що середні темпи зростання за 10 років також встановили рекорд, тепер вони досягають 2,4 частини на мільйон на рік.


Коментувати