Загрузка...

Блог

Процедура переходу від постачальника «останньої надії» до нового електропостачальника.

Згідно п.6.2.8. Правил роздрібного ринку електричної енергії, якщо споживач не обирає нового електропостачальника до закінчення терміну постачання електроенергії до нього постачальником «останньої надії», суб’єктами ринку та учасниками роздрібного ринку застосовують загальний порядок зміни електропостачальника.

Згідно п. 10.1 Типового договору про постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» (Додаток 7 до Правил роздрібного ринку електричної енергії) споживач має право в будь-який час змінити Постачальника шляхом укладення нового договору про постачання електричної енергії з новим електропостачальником, принаймні за 21 календарний день до такої зміни вказавши дату або період такої зміни (початок дії нового договору про постачання електричної енергії).

Інструкція для Споживача

1. Повідомити нового електропостачальника про наміри змінити постачальника «останньої надії». Зміна електропостачальника повинна відбутисяу строк, що не перевищує 21 календарний день з дня вказаного повідомлення.

2.  Повідомлення про намір укласти новий договір з новим електропостачальником надається у вигляді заяви-приєднання до договору про постачання електричної енергії споживачу на умовах комерційної пропозиції електропостачальника.

3. У разі отримання неповних даних електропостачальник повинен повідомити про це споживача. Після отримання всіх необхідних даних електропостачальник протягом дня повинен надати споживачу підтвердження щодо початку процедури зміни електропостачальника та укладення з ним договору про постачання електричної енергії споживачу.

4. Далі процес зміни забезпечується Постачальником послуг комерційного обліку, Оператором системи розподілу та Адміністратором комерційного обліку. На даному етапі вирішуються питання щодо можливості переходу до іншого постачальника, передачі усіх необхідних даних та зміни записів у реєстрах.

5. Постачальник «останньої надії» не пізніше ніж за 5 календарних днів до закінчення строку дії договору про постачання електричної енергії споживачу має виставити споживачу рахунок за електричну енергію, сформований на підставі прогнозних даних комерційного обліку, наданих адміністратором комерційного обліку.

6. У визначену дату зміни електропостачальника постачальник послуг комерційного обліку в присутності споживача та/або оператора системи повинен зняти фактичні покази засобу (засобів) вимірювальної техніки або забезпечити їх зчитування автоматизованою системою комерційного обліку.

Зазначені дані є підставою для коригуючих взаєморозрахунків між споживачем та постачальником «останньої надії» та початковими даними для розрахунків споживача з новим електропостачальником.

7. Якщо фактичні дані комерційного обліку перевищують прогнозні, споживач повинен протягом 5 робочих днів з дати отримання остаточного рахунку здійснити платежі на користь постачальника «останньої надії». Якщо споживачем здійснена переплата за прогнозними даними споживання, постачальник «останньої надії» повинен протягом 5 робочих днів повернути споживачу надлишок коштів.

Зазначені платежі мають бути здійснені сторонами протягом 10 робочих днів після зміни електропостачальника.

8. Постачання електричної енергії споживачу новим постачальником здійснюється з дати, зазначеної у Заяві-приєднання до договору постачання електричної енергії споживачу.

#останнянадія #ПНТ #електроенергія #новийринок #energy365

Коментувати

2 Коментарiв

Anonimous

Интересно было бы узнать , имена владельцев или название новых фирм поставщиков электроэнергии в запорожье,призванных обозначить рынок электроэнергии . Ведь давно всем известно,что облэнерго принадлежит Ахметову. Он ,что распродал свои Облэнерго?? Тогда вопрос,что нового в новом договоре ,кроме 21 дня отводимого для перезаключения договора и 5 дней про сказку,что постачальник электроэнергии возвратит переплату. В чём смысл шухера?? В благие намерения от власти ,уже давно никто не верит,поэтому откройте занавес минут на 5 и вам буде велика шана.

Anonimous

До выбора нового поставщика в онлайн-режиме, как на Западе, еще далеко. Но хотя бы процесс наметился. Из описанной процедуры не ясно как и где выбирать нового поставщика по областям и работает ли это уже. Я бы хотел сменить поставщика (хотя догадываюсь, что будет шило-на-мыло) т.к. мне вот без всяких причин без моего ведома и присутствия приехали установили ВТОРОЙ счетчик. Первый стоит согласно схеме и ТУ полученных в РЭС, а второй установили до него на моем столбе. Вообще при подключении я все приобретал за свои, монтаж и закупку делали сотрудники РЭС. И вот вчера мне установили счетчик с занижением мощности по договору. Это вообще вне правил самих же РЭС. При возможности я бы отказался от таких "услуг", это издевательство, и перешел бы к др. поставщику.