Новини компанії

Законопроект щодо обмеження імпорту електроенергії з Росії та введення спецмита

Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики і ЖКГ Андрій Герус разом з колегами зареєстрував законопроект №5208 «Про заходи щодо посилення енергетичної безпеки України», про що він повідомив у своєму Telegram-каналі.


Даним законопроектом передбачається послідовний підхід зниження залежності від постачання товарів із РФ, зокрема через введення спеціальних мит на відповідні постачання дизелю, скрапленого газу, бензинів, різних марок вугілля. Також передбачається надати повноваження Регулятору обмежувати або забороняти імпорт електроенергії із країни-агресора, зазначено у пояснювальній записці.


Законопроектом пропонується переглянути такий нерівний підхід та зобов’язати Кабінет Міністрів України прийняти акти щодо запровадження спеціальних мит на антрацит, вугілля, нафтопродукти, що походять з Російської Федерації, а також надати Верховній Раді України звіт щодо того, як Кабінет Міністрів використовував інструмент щодо зменшення залежності від імпорту з держави-агресора, наданий Законом «Про зовнішньоекономічну діяльність».


Також кошти отримані від справляння таких спеціальних мит були спрямовані на оплату електроенергії виробникам за «зеленим» тарифом. Це створить нове джерело для таких виплат, дозволить не підвищувати тарифи на електроенергію для кінцевих споживачів, але призведе до покращення рівня розрахунків із виробниками за «зеленим» тарифом, а також надасть ресурс для погашення наявних боргів.


Окремою нормою законопроекту пропонується запровадити обов’язок Міністерства енергетики України ініціювати вжиття невідкладних заходів у разі зниження запасів палива на складах електростанцій нижче встановленого мінімального рівня з метою уникнення порушень роботи об’єднаної енергетичної системи України.