Новини компанії

Село у Швеції повністю перейшло на енергію сонця і вітру

Село Сімріс на півдні Швеції повністю переходить на споживання електроенергії з поновлюваних джерел.


Проєкт запустила енергетична компанія E. ON в рамках європейської програми Interflex, спрямованої на розвиток високотехнологічних локальних енергетичних систем.

Електроенергію для 140 домогосподарств будуть виробляти сонячні й вітроелектростанції потужністю 440 кВт і 500 кВт відповідно. Стабільність енергопостачання буде забезпечувати накопичувач енергії потужністю 800 кВт.


Проєкт покликаний забезпечити стабільне енергопостачання. Водночас громадяни зі звичайних споживачів перетворюються в "гнучких просьюмерів" і "розумних споживачів", які не тільки виробляють і зберігають електроенергію, але і беруть участь в регулюванні навантаження за допомогою своїх керованих пристроїв, таких як теплові насоси.

Дана система дозволяє згладжувати піки споживання, роблячи генерацію більш раціональної та економічної.


Крім того, жителі села можуть в режимі реального часу стежити за виробленням, споживанням і станом батарей на сайті енергокомпанії.


Проєкт в Сімріс важливий для подальшого розвитку «розумних мереж» у світі. «З правильною технікою й інтелектуальними рішеннями ми вже сьогодні можемо показати, що децентралізоване, поновлюване та одночасно комфортне енергетичне майбутнє можливо», - говорить глава E. ON Леонард Бірнбаум.


Безумовно, село не був обрізаний від решти світу повністю. У разі виникнення неполадок в «острівної» енергосистемі, Сімріс може в будь-який час і без затримок під'єднатися до регіональної мережі.