Новини компанії

У Сенаті США провалили законопроект про санкції на "Північний потік-2"

Законопроект передбачав запровадження санкцій проти газопроводу протягом 15 днів після його прийняття.

У Сенаті США не підтримали проєкт закону, який мав примусити президента Сполучених штатів накласти санкції на російський газопровід "Північний потік-2", про це повідомляє Reuters.

За проект, який активно просував сенатор-республіканець Тед Круз, проголосували 53 сенатори і 41 - проти. Хоча голосів "за" більше, для його прийняття необхідно було зібрати щонайменш 60 голосів. 

Законопроект Круза передбачав запровадження санкцій проти газопроводу протягом 15 днів після його прийняття, незалежно від того, чи здійснить Росія нове вторгнення в Україну, і мав дозволити Конгресу США проголосувати за відновлення санкцій, якщо президент відмовиться від них. Круз сказав, що санкції необхідні негайно, щоб зупинити проєкт.

"Провал законопроекту був очікуваний, зокрема, про це свідчили останні заяви демократів у Сенаті - вони досі підтримували санкції проти ПП2, але виступили проти проекту Круза через загальну сукупність обставин", - повідомляють ЗМІ. 

Зокрема, у середу сенатор-демократ Роберт Менендес оприлюднив свій законопроект про введення жорстких санкцій проти вищих російських урядових і військових чиновників, а також ключових банківських установ, якщо Москва вступить у бойові дії проти України.

Підтриманий Менендесом законопроєкт надає альтернативу для демократів, які підтримують санкції щодо "Північного потоку-2", і ускладнює ухвалення законопроекту Круза.

Нагадаємо, положення, що зобов'язує президента США ввести санкції щодо "Північного потоку-2", також не увійшло до фінальної версії законопроекту про оборонний бюджет Сполучених Штатів.