Новини компанії

Посли G7 занепокоєні втручанням влади в управління ОГТСУ і "Укренерго"

Посли країн "Великої сімки" (G7) в Україні заявили про занепокоєння втручанням влади в управління державних ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" і ПрАТ НЕК "Укренерго".

"Постійне дотримання реформ корпоративного управління ОЕСР в державних підприємствах підвищить довіру інвесторів, зупинить корупцію і прискорить відновлення після війни", – йдеться у спільній заяві дипломатів.

Посол США в Україні Бріджит Брінк 13 вересня за підсумками зустрічі з міністром енергетики України Германом Галущенком також заявила, що Україні важливо прозоре управління державними підприємствами, особливо "Укренерго" і ОГТСУ, згідно зі стандартами ОЕСР, щоб країна залишалася сильною перед лицем агресії РФ.

Раніше Світовий банк виступив проти призначення "нашвидкоруч" нового керівника "Оператора ГТСУ". Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі звернувся із відповідним листом до міністра енергетики України Германа Галущенка.

"Принципи сумлінного корпоративного управління ОЕСР передбачають, що призначення та відбір генерального директора є виключною відповідальністю наглядової ради ОГТСУ після її створення", – йдеться у листі.