Новини компанії

Тариф ДП "Укренерго" на передачу з серпня місяця буде знижено

Постанова НКРЕКП від 12.07.2019 № 1411, якою встановлено новий тариф ДП «НЕК «Укренерго» на передачу електроенергії магістральними та міждержавними мережами, опублікована в офіційному виданні КМУ «Урядовий кур’єр» та набирає чинності 1 серпня.

Новий тариф складає 312,14 грн/МВт∙год, що на 10% менше за попередній, затверджений постановою НКРЕКП від 07.06.2019 № 954.

Зниження тарифу пов’язано зі зменшенням витрат на придбання електроенергії для компенсації технологічних втрат. Їх вартість зменшилася завдяки тому, що встановлений Кабінетом Міністрів України механізм покладання спеціальних обов’язків дозволяє Укренерго купувати до 80% втрат на електронних аукціонах за граничними цінами у ДП «НАЕК «Енергоатом», а решту 20% — за середньою ціною електроенергії на «ринку на добу наперед».

«На сьогодні цього тарифу достатньо для виконання функцій Укренерго в новому ринку електроенергії, зокрема він покриває витрати на придбання електроенергії для компенсації технологічних втрат. І ми вітаємо таке рішення Регулятора з цього питання. Водночас, у випадку змін у ціноутворенні в процесі розвитку ринку Укренерго ініціюватиме відповідні зміни у тарифі компанії», — зазначив керівник Укренерго Всеволод Ковальчук.

Водночас Регулятор визнав такою, що втратила чинність постанову НКРЕКП від 07.06.2019 № 954 «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії ДП «НЕК «Укренерго» на II півріччя 2019 року».