Новини компанії

Поступова стабілізація роботи енергоринку

Ольга Буславець, виконуюча обов’язки міністра енергетики, вважає, що перегляд енергетичного балансу, який відбувся у квітні 2020 р., дозволить стабілізувати роботу енергетичної системи в Україні.

За словами Ольги Буславець, споживання електроенергії у 2020 р. суттєво знизилося, і це позначається на всіх видах генерації в енергетичній системі. Уточнений енергетичний баланс передбачає збільшення споживання електроенергії на 3%. Атомна генерація виробила на 3.5% більше електроенергії, ніж передбачалося, а теплова — майже на 3.5% менше.

В України значні запаси палива на зиму, що допомагає успішно провести опалювальний сезон, однак одночасно є замороженими ресурсами.

Атомна генерація через механізм покладання спеціальних обов’язків опинилася в особливо складній ситуації, яку наразі намагаються вирішити. Завдяки поступовій зміні механізму атомна генерація самостійно виходить на ринок двосторонніх договорів, продаючи на ньому близько 40% виробленої електроенергії.

Уточнений енергетичний баланс передбачає пропорційне зменшення виробництва електричної енергії гідро-, атомною та тепловою генерацією, зокрема, атомна генерація скорочується на 8.6% (7 млрд кВт*год) — до 73 млрд 700 млн кВт*год.