Новини компанії

Цінові обмеження на ринку електроенергії

У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг, відмовилися від прийняття рішення про зниження нічної граничної ціни на внутрішньодобовому ринку та ринку “на добу наперед” (пропонувалося зниження з 1228 грн 94 коп за 1 МВт*год до 959 грн 12 коп за 1 МВт*год).

У Національній комісії також не винесли на розгляд питання про скасування обмежень, відповідно до якого ціна балансуючої електроенергії в заявках від учасників ринку має бути не нижчою за 80% від ціни на ринку “на добу наперед” і не вищою за 105% від цінового обмеження на ринку “на добу наперед”. Зняли з розгляду питання про встановлення граничної ціни продажу для державного підприємства “Гарантований покупець” на ринку “на добу наперед” на рівні не вище за 75% від денної граничної ціни в сегменті. Комісія відмовилася прийняти рішення про зниження нижнього обмеження із 50% до 20% обов’язкової покупки електроенергії на ринку “на добу наперед” операторами системи передачі та системи розподілу для компенсування технологічних втрат.

Дмитро Коваленко, член Національної комісії, повідомив, що питання зняли з розгляду в зв’язку з надходженням щодо них ряду зауважень.

Проти прийняття запланованих рішень виступала, серед інших, Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу. У Федерації вважають, що такі рішення спричинять зростання збитків і боргів учасників ринку.