Новини компанії

Зростання тарифів на електроенергію

Валерій Тарасюк, голова НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг), повідомив, що у довгостроковій перспективі необхідно підвищити тарифи на електричну енергію для населення.

За словами Валерія Тарасюка, наразі повна вартість електричної енергії компенсується через вартість товарів українського виробництва, і такий підхід шкодить промисловості та конкурентноспроможності.

У 2015-2017 рр. уже було 5 послідовних підвищень тарифу на електричну енергію для населення, необхідних для зменшення перехресного субсидіювання (компенсування дешевої електричної енергії для населення через високі тарифи для бюджетних і промислових споживачів). Однак через здорожчання виробництва електричної енергії перехресне субсидіювання збереглося, склавши у 2018 р. близько 50 млрд грн.

Олексій Оржель, виконуючий обов’язки міністра енергетики та захисту довкілля, заявив про необхідність підвищення тарифу на електричну енергію для населення зі споживанням до 100 кВт*год на місяць. На його думку, це вивільнить близько 10 млрд грн на ринку електроенергії. Олексій Оржель пропонує підвищити тариф до 1 грн 68 коп за кВт*год.