Новини компанії

Україна у 2021 році в шість разів скоротила імпорт газу

Імпорт здійснювався переважно віртуальним реверсом (backhaul), який ОГТСУ впровадив ще на початку 2020 року. Віртуальним реверсом було імпортовано 89% газу.

Обсяги транспортування газу з Європи до України за 2021 рік склали майже 2,6 млрд кубометрів, це у шість разів менше, ніж у 2020 році. Про це повідомило ТОВ "Оператор ГТС України".

"Імпорт природного газу в Україну склав 2,6 млрд кубометрів, що у шість разів менше, аніж у 2020 році. Всього за січень-грудень транспортування газу з ЄС в Україну замовляли 50 трейдерів, з них 25 українських компаній та 25 іноземних. А послугами short-haul та "митний склад" скористалися 29 компаній", - йдеться у повідомленні.

Основні обсяги поставлено за угорським напрямком, з якого надійшло більше 1,5 млрд кубометрів (-64% порівняно з минулим роком). Попри зупинку фізичного транзиту до Угорщини з 1 жовтня 2021 року, зберігся віртуальний імпорт у точці "Берег": у жовтні-грудні 2021 року Україна імпортувала з Угорщини 55,6 млн кубометрів, а експортувала - 792 млн кубометрів.

Імпорт зі Словаччини становив всього 285,3 млн кубометрів (-97%, у попередні роки словацький напрямок був головним), з Польщі – 78,6 млн кубометрів (-95%).

Крім того, минулого року ОГТСУ працював над розширенням гарантованих потужностей для імпорту газу до України. Зокрема, для надійного забезпечення природним газом прикордонних споживачів Одеської області, з румунським оператором узгоджено гарантовану потужність на точці Ісакча/Орлівка на денній основі, яка залежить від обсягів споживання природного газу українськими споживачами. А з 1 січня 2022 року стала доступна гарантована потужність з угорського напряму — 8 млн кубометрів на добу, що дозволило на третину збільшити імпортні можливості України та диверсифікувати джерела імпорту.