Новини компанії

Міжнародні партнери допоможуть Україні розробити Енергетичну стратегію до 2050 року

Експерти запропонували Міністерству ряд стратегічних цілей, які повинні бути відображені у документі.

Міністерство енергетики запросило міжнародних партнерів до участі в розробленні Енергетичної стратегії України до 2050 року. Як повідомляє пресслужба Міненерго, заступник міністра енергетики Максим Немчинов провів координаційну зустріч з міжнародними партнерами для організації співпраці як під час розроблення Енергетичної стратегії України до 2050 року, так і на стадії її подальшої імплементації.
У заході взяли участь представники сектору енергетики Представництва Європейського Союзу в Україні, Східного партнерства, Світового Банку, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Європейської економічної комісії ООН, Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН), Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини, GIZ, Німецького енергетичного агентства, Проекту енергетичної безпеки, посольств Великої Британії, Німеччини, Словенії, Румунії, Норвегії, Польщі, Швеції в Україні, Секретаріату Німецько-українського партнерства, Данського енергетичного агентства, Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO), експерти з декарбонізації тощо.  

"Оновлена Енергетична стратегія України з горизонтом планування до 2050 року має враховувати світові тенденції, технологічний розвиток, стратегічні орієнтири на декарбонізацію та сучасні виклики національного енергетичного сектору", - вважає Немчинов.
Зовнішні експерти запропонували міністерству включити до документу такі стратегічні цілі:

  • підвищення рівня енергетичної безпеки та енергонезалежності України, 
  • інтеграція ОЕС України до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E,
  • виконання Паризької кліматичної угоди та подальший шлях у бік енергетичної нейтральності
  • розвиток нових технологій та видів енергетичних ресурсів,
  • підвищення готовності енергетичної системи до нарощення потужностей ВДЕ,
  • розвиток атомного сектору,
  • трансформація вугільного сектору тощо.

Нагадаємо, міністерство енергетики залучило міжнародну технічну допомогу до розроблення Енергетичної стратегії і Уряд Великої Британії долучився до процесу. Британськими партнерами залучено до участі у якості консультанта, на основі експертизи та попереднього досвіду роботи над стратегіями приватного та державного сектору, компанію "КПМГ-Україна". У серпні цього року компанія презентувала технічне завдання і бачення етапів розроблення Енергостратегії-2050.