Новини компанії

НКРЕКП пропонує встановити нові тарифи на передачу та розподіл на 2024 рік

На 16 листопада 2023 року Національною комісією з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) заплановано схвалення проекту постанови про затвердження тарифів на послуги з розподілу електричної енергії на 2024 рік, тарифів на послуги з розподілу електричної енергії на 2024 рік, тарифів на послуги постачальників універсальних послуг.

На засіданні 16 листопада передбачаються тільки схвалення відповідних проектів постанов для надання зауважень та пропозицій від учасників ринку.

Як йдеться в проєкті постанови, тариф на передачу електроенергії на 2024 р. пропонується встановити на рівні 592,89 грн/МВт*год, що на 22% більше за чинний тариф. Тариф на послуги з передачі електричної енергії для підприємств «зеленої» електрометалургії пропонується встановити на рівні 412,68 грн/МВт*год, що на 97% за чинний тариф для «зелених» металургів.

Тариф на диспетчеризацію в НКРЕКП пропонують встановити на рівні 100,37 грн/МВт*год, що на 5% вище за чинний тариф.

Запропоновані тарифи на передачу на 2024 р., грн/МВт*год, без урахування ПДВ
Також, 16 листопада Комісія планує розглянути проєкти постанов про схвалення тарифів на розподіл із застосуванням стимулюючого регулювання та із застосуванням методології Витрати+.

Для операторів систем розподілу, що входять в підсанкційну VS Energy, пропонується встановити поетапні тарифи - на січень-березень; на квітень-червень; на липень-грудень 2024 р.
Для всіх інших операторів - на рік.

Запропоновані тарифи на розподіл на 2024 р., грн/МВт*год, без урахування ПДВ