Новини компанії

Україна розпочала фізичний імпорт газу з Угорщини

Угорський напрямок став другим, після Словаччини, гарантованим маршрутом постачання газу в Україну навіть і в разі відсутності транзиту.

Фізичний імпорт газу з Угорщини в Україну розпочався 1 лютого і це вперше в історії. Про це голова "Оператора ГТС України" Сергій Макогон написав у Facebook.

"Раніше система ГТС могла працювати тільки у напрямку з України до Угорщини. Завдяки проведеним технічним заходам була створена можливість транспортування газу в обох напрямках", – пояснив він.

Макогон також наголосив, що відкриття цього напрямку створило можливість для трейдерів організовувати постачання в Україну скрапленого газу LNG з терміналу у Хорватії.

Нагадємо, наприкінці минулого року "Оператор ГТС України" та оператор ГТС Угорщини компанія FGSZ уклали угоду про взаємодію для запровадження з 1 січня 2022 року гарантованих потужностей для транспортування природного газу з Угорщини в Україну.

Угода дозволяє фізично транспортувати щодобово до 8 млн кубометрів газу з Угорщини до України, що відповідає добовому обсягу споживання газу Києвом. Разом з наявними добовими потужностями зі Словаччини (27 млн куб. м) загальний обсяг гарантованої потужності для імпорту газу в Україну збільшиться до 35 млн куб. м на добу.

"Газпром" з 1 жовтня минулого року зупинив транзит газу територією України у напрямку Угорщини. Зупинка фізичного транзиту газу до Угорщини через Україну значно обмежила можливості українських та іноземних замовників імпортувати газ цим маршрутом, оскільки за цим напрямком раніше існувала можливість лише віртуального реверсу газу.