Новини компанії

Увага! Змінюється порядок формування ціни на електричну енергію!

З 1 липня 2019 року починає функціонувати новий ринок електричної енергії згідно правил визначених Законом України «Про ринок електричної енергії». Особливу увагу необхідно звернути на зміни порядку закупівлі електричної енергії для споживачів.


До 1 липня усі постачальники здійснювали купівлю електричної енергії у ДП «ЕНЕРГОРИНОК», який у свою чергу здійснював купівлю всієї електричної енергії виробленої генерацією на території України. Тобто діяла так звана модель єдиного пулу. 


Постачальники купували таку електричну енергію за єдиною оптовою ринковою ціною, яка включала в себе різні складові, у тому числі, тариф на послуги з передачі електричної енергії, акцизний податок, податок на додану вартість, дотаційні сертифікати і тд.


На новому ринку електричної енергії ціна формується по-іншому. Електропостачальник має змогу працювати на 4 ринках: ринку двосторонніх договорів, ринку на добу наперед, внутрішньодобовому ринку, балансуючому ринку.


Таким чином ціна не є однією і тією же для усіх постачальників, а формується як середнє значення ціни закупки на різних сегментах нового ринку електричної енергії з урахуванням обсягів такої купівлі.


Оскільки з 1 липня запроваджується саме ринок електричної енергії, то продавці (виробники) заінтересовані у продажі товару дорожче, а покупці (постачальники) – у купівлі дешевше. Там де буде точка перетину кривих попиту і пропозиції, такою і сформується ціна на електричну енергію. 


Через вищезазначене жоден постачальник не може із стовідсотковою  впевненістю назвати ціну, що буде з липня, але можна точно сказати, що вона буде вища.


Крім того, необхідно зважати на те, що раніше в оптову ринкову ціну включався тариф на послуги з передачі електричної енергії. Тепер же постачальник самостійно сплачує кошти Оператору системи передачі за кожен кВт*год споживача. У свою чергу постачальники будуть виставляти рахунки за електричну енергію з урахуванням послуг з передачі електричної енергії.


Тариф на послуги з передачі електричної енергії визначений постановою НКРЕКП  № 954 від 07.06.2019 та на II півріччя 2019 року встановлений на рівні347,43 грн/МВт·год (без урахування податку на додану вартість).


Таким чином, споживачів очікує подорожчання електричної енергії незалежно від обраного постачальника. ТОВ «ЕНЕРДЖІ 365» робить усі необхідні дії, аби з 1 липня 2019 року у наших споживачів була найдешевша електрична енергія, що є на ринку.