Новини компанії

Лист Міненерго до НКРЕКП

Міністерство енергетики закликало регулятор НКРЕКП невідкладно вжити заходів для припинення махінацій на енергетичному ринку, які загрожують безпеці енергопостачання.

Про це йдеться в повідомленні міністерства.


"З метою усунення загрози порушення безпеки постачання електричної енергії просимо на найближчому засіданні НКРЕКП розглянути подані учасниками ринку пропозиції щодо врегулювання проблемних питань функціонування ринку електричної енергії", - йдеться в листі Міненерго, опублікованому на сайті відомства.


У Міненерго зазначили, що на оптовому ринку електричної енергії склалася критична ситуація з ціноутворенням, що потенційно може мати небезпечні наслідки постачання електричної енергії споживачам, стабільному проходженню осінньо-зимового періоду і, в перспективі, створює ризики для синхронізації енергосистеми України з європейськими системами ENTSO-E.


У міністерстві повідомили, що 1 червня відбулася нарада з представниками всіх великих виробників, системного оператора, державних підприємств і НКРЕКП, на якій були узгоджені невідкладні кроки для стабілізації ситуації.


Міненерго закликало НКРЕКП прийняти узгоджений комплекс рішень, які дозволили б припинити махінації на енергоринку і стабілізувати ситуацію.


Це введення тимчасової заборони трейдерам спекулювати на ринку в добу на перед і середньодобовому ринку, верифікації джерел і обсягів походження електроенергії, перегляд методики встановлення граничних цін, введення заборони заявляти ціни нижче собівартості найдешевшої атомної енергії тощо.


Однак на наступний день, 2 червня, НКРЕКП на відкритому засіданні відкинуло пропозиції міністерства, проігнорувавши лист міністра Германа Галущенко.


Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк заявив, що НКРЕКП не підтримує такі пропозиції й прийме своє рішення відстежувати можливі махінації в ручному режимі.