Новини компанії

Допускається компенсація «зеленого» тарифу внаслідок підвищення податку на викиди CO2

Міністерство енергетики в довгостроковій перспективі розглядає збільшення податку на викиди СО2 і використання цих коштів для компенсації різниці виробникам "зеленої" електроенергії, про це заявив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко на зустрічі з представниками Європейсько-Українського Енергетичного Агентства та Української вітроенергетичної асоціації.

Вітренко заявив, що він є прихильником "зеленого" переходу та особисто зацікавлений в тому, щоб енергетика ставала "зеленою", адже це чисте повітря і чисте довкілля для нас і наших дітей.

За його словами: "Зелений" перехід повинен бути постійним - економічно і політично. Зараз Міністерство працює над тим, щоб проблеми, які накопичилися в галузі протягом десятиліть, почали вирішуватися системно. У перспективі система повинна бути збалансованою й економічно ефективною".

Глава Міненерго закликав представників ВДЕ-генерації брати участь в розробці дорожньої карти. Вона б дозволила знайти шляхи вирішення накопичених в галузі проблем і реалізації довгострокових перспектив розвитку ВДЕ.

Також Вітренко підтвердив, що в якості оперативного вирішення питання з накопиченим перед "зеленою" генерацією боргом розглядається випуск "зелених" облігацій.

11 лютого в. о. міністра на зустрічі з Європейською бізнес асоціацією заявив, що швидким варіантом розв'язання питання боргу перед виробниками "зеленої" електроенергії (ВДЕ) може стати випуск "зелених" облігацій на суму до 24 млрд грн.

"Зелені" облігації є, можливо, найбільш важливим короткостроковим заходом, бо воно допомагає повністю розв'язувати проблему з накопиченим боргом і частково компенсувати різницю між "зеленим" тарифом і ринковою ціною цього року ", - підкреслив Вітренко.

При цьому, на довгострокову перспективу розробляється таке рішення як збільшення податку на викиди СО2 і використання цих коштів для компенсації різниці виробникам "зеленої" електроенергії.

"Зараз цей податок (Carbon tax) в Україні в десятки разів менше, ніж в Європейському Союзі, в той же час викиди - найбільші", - підкреслюють в Міненерго.

"Це буде справедливо: хто забруднює навколишнє середовище і негативно впливає на зміну клімату, той платить. Ті, хто робить умови життя краще, навколишнє середовище - чистішим, отримують певну компенсацію", - сказав Вітренко.