Новини компанії

Компенсація для споживачів із електроопаленням

28-го грудня 2020 р. Кабінет міністрів України встановив єдиний тариф для всіх споживачів електроенергії (1 грн 68 коп за 1 кВт) і продовжив термін дії спеціальних зобов’язань з 1-го січня 2021 р. до 31-го березня 2021 р.

До прийняття даного рішення побутові споживачі оплачували перші 100 кВт спожитої електроенергії за пільговою ціною в 90 коп за 1 кВт.

Скасування пільгового тарифу негативно вплине на мешканців будинків із електроопаленням, дитячі будинки сімейного типу, багатодітні сім’ї, жителів 30-кілометрової зони атомних електростанцій, мешканців негазифікованих будинків.

Раніше для мешканців будинків із електроопаленням діяв окремий пільговий тариф — вони сплачували в період з 1-го жовтня по 30-те квітня при споживанні до 3000 кВт 90 коп за 1 кВт, за обсяг понад 3000 кВт — 1 грн 68 коп за 1 кВт.

Як повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання 18-го січня, Кабінет міністрів України розробить механізм виплати споживачам зі встановленим електроопаленням з метою компенсації зростання тарифу. Дані виплати не залежатимуть від рівня доходів споживачів, тому скоріше вони будуть реалізовані як монетизація пільг або компенсація, а не субсидія.

Відповідальним відомствам доручили розробити механізм компенсації підвищення тарифу для мешканців будинків із електроопаленням.