Новини компанії

Підвищуються тарифи на розподіл електричної енергії на 2023 рік

Анонсовано підвищення тарифів на передачу і розподіл електроенергії на 2023 рік. Як наслідок, зростання цін невідворотно погіршить становище бізнесу і населення, потягне за собою підвищення вартості продукції, серйозні комерційні проблеми, відсутність рентабельності виробництва тощо. 


НЕК “Укренерго” вирішило ініціювати підвищення з 1 січня 2023 року на 51% одного з ключових тарифів в Україні, що впливає на ціни товарів та послуг - тарифу на передачу електроенергії.

Також на сайті НКРЕКП розміщені проєкти постанов щодо перегляду тарифів на послуги з розподілу електричної енергії з набранням чинності з 01.01.2023 р., в бік збільшення.

Фактично відбувається збільшення вартості послуг з розподілу електричної енергії в розрізі ОСР від 28% до 124%:


Варто відмітити, що підвищення вказаних тарифів напряму не впливає на населення, але все ж воно істотно вплине на промислових виробників та інших учасників ринку. 


Очікуваний наслідок збільшення тарифу - зростання ціни на товари та послуги, кінцевим споживачем яких є пересічні громадяни.


Мотиви таких дій Регулятора хоча і направлені для забезпечення надійної та збалансованої роботи операторів системи Розподілу та НЕК “Укренерго”, але це призведе до значних втрат в усіх галузях промисловості та сільського господарства, а фінансовий тягар буде перекладений на пересічного споживача.

Зауваження та пропозиції до оприлюднених матеріалів від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 28 листопада 2022 року (включно) у письмовому та електронному вигляді.