Новини компанії

Ціни на енергоресурси знизиться у 2022 році

Європейський центральний банк вважає, що ціни на енергоресурси знизяться у 2022 р. окрім того, високі ціни на енергоносії можуть сповільнити відновлення економік, багато урядів країн ЄС підтримують цю тезу.

Про це йдеться в записці Єврокомісії підготовленої до зборів міністрів фінансів країн ЄС у понеділок 04.10.2021, яким володіє видання Reuters.

«Європейський центральний банк вважає, що подорожчання газу, нафти та електроенергії є лише тимчасовим і послабиться у 2022 році, багато урядів єврозони з цим згодні», - йдеться в повідомленні Комісії.

Однак, зазначають в Reuters, в записці, підготовленій для зустрічі міністрів в Люксембурзі, йдеться, що будь-яка політична реакція повинна спочатку визначити підвищення цін на енергоносії тимчасовим або постійним.

Як повідомляється, міністри обговорять це питання окремо і поділяться найкращими практиками розв'язання проблеми, оскільки їм необхідно підготувати бюджети на 2022, на які сильно вплинуть витрати на енергію.

«Існує широкий спектр варіантів політики та важелів, доступних для урядів, від розв'язання проблеми пропозиції на ринку (додаткових інвестицій в генерацію е/е - ред.) До управління попитом (субсидії та національні податкові заходи), а також ширші аспекти конкуренції та регулювання », - йдеться в повідомленні.

Все це відбувається на тлі, зростання більш ніж на 300% контрольних європейських цін на газ в цьому році через такі фактори, як низький рівень зберігання природного газу в ПСГ, перебої в роботі генерації та високий попит через відновлення економік від пандемії COVID -19 що призвело до збільшення оптових витрат на електроенергію.

«З економічної точки зору високі ціни на енергоносії можуть сповільнити відновлення. Припущення щодо цін на електроенергію, газ і загальні ціни є ключовим фактором при підготовці бюджетних планів, особливо у світлі недавньої нестабільності», - заявляють в Комісії.

На думку економістів Єврокомісії необхідно збільшувати інвестиції в поновлювані джерела енергії, вартість генерації яких набагато менше вартості теплових електростанцій. «Поточна ситуація вказує на необхідність збільшення інвестицій в поновлювані джерела енергії в міру переходу економіки від викопного палива», - йдеться в повідомленні Комісії.

Разом з тим, за даними комісії, існує ризик того, що вищі ціни на енергоносії створять непропорційний вплив (енергетичну бідність) на групи населення з нижчим доходом і домогосподарства з літніми людьми, що викликає особливе занепокоєння в зимові місяці.