Новини компанії

Квоти підтримки у відновлюваній енергетиці

У Міністерстві енергетики підготували рішення по річним квотам і графіку аукціонів у відновлюваній енергетиці на наступний рік і прогнозовані квоти на 2022-2025 рр. У рішенні враховані розвиток і поточний стан галузі енергетики, запланований попит і технічна спроможність енергетичної системи до інтеграції нових потужностей.


У прес-службі міністерства повідомили, що пропонується розподілити на аукціонах потужність у 365 МВт, із них електроенергії, згенерованої на сонячних електростанціях — 155 МВт, вітрових — 150 МВт, із біомаси, біогазу тощо — 60 МВт.


За словами Ольги Буславець, першого заступника міністра енергетики, публічна презентація квот викликала зацікавленість, що свідчить про інтерес інвесторів до аукціонів.


Квота і графік аукціонів також враховують цільові показники України у відновлюваній енергетиці, які визначаються в Енергетичній стратегії.


Прогнозовані показники квот на 2022-2025 рр. є попередніми і можуть переглядатися. Перші конкурси на будівництво високоманеврової генерації відбудуться у 2021 р.

Наразі державна заборгованість перед виробниками з відновлюваних джерел складає більше 24 млрд грн.


У Біоенергетичній асоціації України вважають, що квоти на виробництво електроенергії із біомаси, біогазу та на малих гідроелектростанціях потрібно збільшити до 100 МВт у наступному році. В асоціації впевнені, що 60 МВт на наступний рік і 80 МВт на 2022 р. недостатньо для виробництва на біоенергетичних станціях, при цьому в сфері є підвищений інтерес до проектів на біогазі та біомасі.