Новини компанії

Регулятори України та Литви зустрілися, щоб домовитися про співпрацю щодо реформування енергоринків

7 вересня 2021 року за ініціативою литовської сторони відбулася онлайн-зустріч представників НКРЕКП і Національної асоціації регулювання енергетики Республіки Литви (VERT). Зустріч була присвячена налагодженню співпраці між енергетичними регуляторами двох країн для обміну практичним досвідом щодо реформування енергетичних ринків, повідомляє пресслужба.

Під час заходу сторони представили презентації про структуру, завдання і функції, сферу відповідальності енергетичних регуляторів України та Литви, а також про особливості національного законодавства з регулювання енергетичних ринків. Учасники зустрічі обговорили особливості функціонування та регулювання енергетичних ринків України та Литви, досвід впровадження заохочує регулювання (RAB-тарифів) для операторів систем розподілу, а представники VERT поділилися досвідом роботи енергосистеми Литви в умовах інтеграції до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E.

Окремо сторони обговорили питання про регулювання імпорту електроенергії з країн, які не є членами Енергетичного товариства (РФ і Білорусь).

«Представники енергетичних регуляторів України та Литви погодилися, що проблеми та виклики характерні та схожі для енергетичних ринків обох країн, тому з метою їх реформування надзвичайно корисним є налагодження системної співпраці, обміну досвідом між НКРЕКП і VERT», - йдеться в повідомленні. Сторони домовилися про початок регулярних робочих контактів між регуляторами, а також про подальшу роботу на рівні галузевих структурних підрозділів.