Новини компанії

В Україні 90% енергоблоків теплоелектростанції працюють понад встановлений термін

68 з 75 енергоблоків теплоелектростанцій (ТЕС) в Україні експлуатуються понад відведений проєктний термін. 95% розподільних електричних мереж знаходяться в незадовільному стані. Про це повідомляє «Економічна правда».


«Технічний стан обладнання, що використовується в енергетиці, наближається до критичного через високий ступінь зношеності й є джерелом підвищеної небезпеки, призводить до необхідності позапланових відключень споживачів від електро- та теплопостачання», - наголошується у звіті Рахункової палати.


В результаті кількість технологічних порушень в опалювальний період 2019-2020 років зросла в 3,7 раза в порівнянні з опалювальним періодом 2016-2017 років - з 1353 до 4969 випадків.


Також у 2020 році в порівнянні з попереднім роком збільшилася кількість відмов технічного обладнання на станціях.


Кількість відмов на "ДТЕК« Дніпроенерго »зросла з 60 до 78 випадків, на« Слов'янської ТЕС »- з 4 до 21 випадків, на« ДТЕК «Східенерго» - з 11 до 58 випадків, а на НЕК «Укренерго» - з 82 до 93 випадків.


Попри це Держенергонагляд у вказаний період пошукової роботи не провів жодного контрольного заходу, не видав жодного припису або штрафу і не ініціював зупинок енергетичного обладнання.


Як зазначено у звіті, причиною цього є те, що урядом не вжито дієвих заходів щодо створення Держенергонагляду, зареєстрованого як юридична особа з 29 жовтня 2018 року. У держбюджеті на 2019 рік не передбачалося коштів на функціонування структури, а штатний розклад в повному складі за два роки так і не було сформовано.

Постійні зміни міністрів енергетики також негативно позначилися на організації діяльності Держенергонагляду.


Все це призвело до того, що фактично Держенергонагляд приступив до виконання основних завдань у 2020 році. Тоді ж був сформований перелік близько 60 тисяч об'єктів, що підлягають державного енергетичного нагляду.


Однак, через дії законодавчих обмежень щодо запобігання виникненню та поширенню COVID-19, перевірки Держенергонагляду були заборонені.