Новини компанії

НКРЕКП передумала штрафувати вугільні ТЕС через недостатні запаси палива

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), винесла попередження підприємствам теплової генерації групи ДТЕК, а також ПАТ “Центренерго” та “Донбасенерго” через недотримання гарантованих запасів палива у 2021 році.

Відповідні рішення було ухвалено на засіданні регулятора у вівторок, 1 лютого, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Таким чином, НКРЕКП вирішила не штрафувати операторів вугільних ТЕС за недотримання гарантованих запасів палива, хоч планувала накласти на них штрафні санкції аж до максимальних.

У ході засідання Нацкомісія проголосувала за пропозицію голови регулятора Валерія Тарасюка замінити великі штрафи попередженнями, оскільки всі ці компанії докладають значних зусиль для поповнення запасів вугілля.

“Всі порушення — недотримання гарантованих запасів, які вже не вперше розглядаємо, виносили максимальні штрафи, але треба врахувати, що всі три компанії насамперед ДТЕК, але також і “Центренерго”, та “Донбасенерго” докладають багато зусиль для накопичення вугілля, ми це об'єктивно бачимо”, - сказав Тарасюк під час засідання, запропонувавши “піти назустріч компаніям та винести попередження всім”.

Глава НКРЕКП зазначив, що зараз на складах накопичено майже 800 тис. тонн вугілля, що перевищує показники минулого року, хоча й менше за гарантовані запаси. “Ми всі розуміємо, що порушення є і дотримання гарантованих запасів – це ліцензійна умова, яку має дотримуватися. На майбутнє ми таких вчинків не робитимемо і максимально каратимемо”, — попередив керівник регулятора.

Нагадаємо, на початку листопада минулого року НКРЕКП на запит оператора системи передачі НЕК “Укренерго” почала перевірку дотримання ліцензійних умов з виробництва електроенергії ТЕС ДК, зокрема, забезпечення ними паливних запасів.

Спочатку комісія планувала оштрафувати АТ "ДТЕК Дніпроенерго", АТ "ДТЕК Західенерго" та ПАТ "Центренерго" на максимальну суму - по 1,7 млн ​​грн кожну з компаній, ПАТ "Донбасенерго" - на 850 тис. грн, ТОВ "ДТЕК Східенерго" - на 170 тис. грн.

В обґрунтуваннях ухвал про накладення штрафу комісія зазначала, що результати перевірок компаній теплової генерації за лютий-жовтень 2021 року (за вересень-жовтень 2021 року у разі "Східенерго") показали суттєву невідповідність складу вугілля вимогам до гарантованих запасів. Це, зі свого боку, призвело до зменшення генерації електроенергії у порівнянні з прогнозними рівнями.

Комісія зазначала, що виробники електроенергії з використанням вуглеводнів повинні мати необхідні резерви відповідного палива з метою забезпечення безпеки постачання електроенергії.

Крім того, НКРЕКП вказувала, що компанії, попри вимоги нормативної бази, не інформували регулятора про критичний рівень забезпечення паливом.