Новини компанії

У листопаді Україна імпортує півмільйона тонн вугілля

Станом на 25 жовтня бракує понад 2 млн тонн вугілля у порівнянні з планом. З 26 жовтня Міненерго перестало публікувати зведені дані накопичення палива.

У листопаді очікується імпорт вугілля в обсязі 562 тисячі тонн. Про це йдеться у повідомленні Міністерства енергетики. 
Згідно з інформацією, наданою компаніями теплової генерації, у листопаді планується імпортувати 562 тисячі тонн вугілля, з яких близько 200 тис. тонн завезе державна компанія "Центренерго".
Цього місяця "Центренерго" імпортувало 30,1 тисячі тонн вугілля. Станом на сьогодні загальний обсяг імпорту за жовтень вугілля складає 216,5 тисяч тонн.

Нагадаємо, за даними ПрАТ "НЕК "Укренерго", ситуація з накопиченням вугілля погіршується. Запаси вугілля на складах ТЕС є надзвичайно низькими. Так, станом на ранок 25 жовтня загальні запаси вугілля на складах ТЕС знизилися на 6,5% (до 583,4 тис. тонн) у порівнянні з обсягами на ранок 18 жовтня (623,7 тис. тонн).

Водночас у Міненерго заспокоюють: "попри відставання від графіка накопичення вугілля на складах ТЕС, об’єднана енергетична система України працює стабільно".
Відомство заявило, що у серпні оновило графік накопичення вугілля у бік збільшення планових показників, виходячи з найкритичнішого сценарію, що включає запуск "Північного потоку-2" і дуже низьку температуру взимку.

Базовою генерацією є атомна, АЕС виробляють понад половину всієї електроенергії в державі рівним графіком. Маневрування системи відбувається коштом теплової та гідрогенерації, потужності яких зараз достатньо для сталої роботи енергосистеми.