Новини компанії

Росію виключили із Міжнародного газового союзу

Міжнародний газовий союз (IGU), членом якого з боку Росії є дві найбільші газовидобувні компанії РФ – Газпром та Новатек, призупинив будь-яку участь цих компаній у своїй діяльності. Про це повідомляє російське інформагентство Інтерфакс із посиланням на представника оргкомітету Міжнародного газового конгресу (МГК).

Повідомляється, що, у зв'язку з виключенням, Росія не зможе брати участь в засіданнях Конгресу.

Зокрема, Корейський газовий союз, який приймає у 2022 році МГК, «не зможе реалізувати подальшу участь суб'єктів РФ у МГК-2022: ні для виступів, ні для участі делегацій, ні для участі у виставці чи спонсорстві».

Найбільші газові гравці Росії - "Газпром" і НОВАТЕК - неодноразово брали участь у МГК. Їхні керівники Олексій Міллер та Леонід Міхельсон раніше були визначені спікерами конгресу в Кореї.

За даними Газпрому, компанія планувала витратити на будівництво стенду на виставці в корейському місті Тегу 137 млн. рублів. Новатєк також планував збудувати на МГК власний стенд.

Міжнародна газова спілка (МГС) — некомерційна міжнародна організація, що об'єднує газові асоціації та компанії п'яти континентів. У МГС входить 160 асоціацій та корпорацій газової галузі, що становлять понад 95% світового газового ринку.

Росія як правонаступник СРСР є дійсним членом МГС з 1957 року.

У 2023 році мала відбутися 20-та ювілейна Міжнародна конференції та виставка зі зрідженого природного газу — LNG2023, одним з організаторів якої виступав Міжнародний газовий союз, а стороною, що приймає, - "Газпром". Захід був запланований на 3-7 липня, у Санкт-Петербурзі.

Після початку війни в Україні Росія була піддана масштабним санкціям з боку світової спільноти.