Новини компанії

Міністерство енергетики запропонувало ввести систему Feed-in-Premium для підтримки ВДЕ

Міністерство розробило законопроект, в якому пропонує ввести нову систему підтримки виробників енергії з альтернативних джерел. Вона називається Feed-in-Premium або контракт на різницю цін. Модель дозволяє самостійно продавати електроенергію на ринку і отримувати від держави різницю між «зеленим» тарифом і ринковою ціною.

«Нова система дозволить збільшити частку «зеленої» електроенергії в енергосистемі і зробити її більш доступною», - зазначив перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко.

Відповідно до цієї моделі виробники з ВДЕ зможуть стати безпосередніми учасниками ринку, самостійно продаючи електроенергію і оптимізуючи доходи від виробництва. У той же час закон дасть право виробникам отримувати компенсацію від "Гарантованого покупця" у вигляді різниці між встановленої по «зеленому» тарифу або аукціонною ціною і ринковою ціною.

Міністерство також пропонує зменшити термін отримання аукціонної ціни з 20 років (термін, який сьогодні передбачений законодавством) до 15 років.

Прочитати законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії на ринкових умовах» можна перейшовши за посиланням.